czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend- sierpniowy weekend 2019" startuje już dziś

Policyjna akcja
 

W dniach od 14-18 sierpnia br. na terenie całego kraju prowadzone będą działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym. Na terenie działania KPP w Turku do realizacji zadań, szczególnie w dniach i godzinach przewidywanych wzmożonych wyjazdów i powrotów zaangażowano maksymalną ilość sił i środków.

„Bezpieczny weekend- sierpniowy weekend 2019” działania pod wymienionym tytułem będą prowadzone na terenie całego kraju. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w szczególności na drogach. Ruch na drodze we wskazanym okresie będzie wzmożony ponieważ rozpoczyna się długi weekend , wiele osób które nie korzystają z wypoczynku wakacyjnego zapewne skorzysta z dodatkowego dnia wolnego i spędzi czas poza miejscem zamieszkania. Policjanci w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach aby osoby podróżujące bezpiecznie dojechały do celu jak również wróciły do miejsca zamieszkania.

reklama

Podczas działań większa część policjantów zostanie skierowana na drogi, gdzie szczególną uwagę zwracać będą na brawurę wszelkich pojazdów m. in. motocykli. Zachowania kierujących względem pieszych jak również pieszych nieprawidłowo poruszających się po drodze również będą szczególnie obserwowane ponieważ jak wiadomo jest to grupa uczestników ruchu drogowego, która jest najbardziej narażona na tragiczne w skutkach obrażenia. Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne techniczne. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości jak również prowadzenie pojazdu pod wpływem innych środków odurzających prawnie zabronionych.

Pamiętać należy o dostosowaniu prędkości na drodze, tak ażeby mieć czas na właściwą reakcję za kółkiem w celu zapobieżenia zdarzeniu drogowemu.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje...

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje spożywki...

z dzisiaj
Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

10 sierp.
Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama