czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy SPEED na terenie powiatu

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy SPEED na terenie powiatu - foto: anonimowy internauta
foto: anonimowy internauta 

103 skontrolowane pojazdy, 62 nałożone mandaty karne na kierowców, w tym 40 nałożonych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. To wynik wczorajszych działań prowadzonych na terenie powiatu tureckiego przez grupę „SPEED”. W akcji uczestniczyli policjanci z Turku, Koła i Konina.

Celem grupy „SPEED” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie tych kierujących, którzy nie stosują się do przepisów stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniem na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

reklama

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Ujawnili 40 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 28 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli 62 mandaty karne i skierowali 6 wniosków o ukaranie.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu kierowcy. Będzie mógł je odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

reklama

Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja pn

Policyjna akcja pn "Telefony" także w naszym powiecie

16 wrz.
Było spokojniej i bezpieczniej. Policja...

Było spokojniej i bezpieczniej. Policja podsumowała...

9 wrz.
Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty....

Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty. Dwóch...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama