czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy SPEED na terenie powiatu

62 mandaty to efekt wczorajszych działań grupy SPEED na terenie powiatu - foto: anonimowy internauta
foto: anonimowy internauta 

103 skontrolowane pojazdy, 62 nałożone mandaty karne na kierowców, w tym 40 nałożonych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. To wynik wczorajszych działań prowadzonych na terenie powiatu tureckiego przez grupę „SPEED”. W akcji uczestniczyli policjanci z Turku, Koła i Konina.

Celem grupy „SPEED” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie tych kierujących, którzy nie stosują się do przepisów stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniem na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

reklama

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Ujawnili 40 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 28 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli 62 mandaty karne i skierowali 6 wniosków o ukaranie.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy jednemu kierowcy. Będzie mógł je odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

reklama

Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje...

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje spożywki...

z dzisiaj
Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

10 sierp.
Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama