wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty. Dwóch kierowców straciło prawko.

Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty. Dwóch kierowców straciło prawko.
 

Tym razem policjanci skontrolowali 63 pojazdy, nałożyli 42 mandaty karne i zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości. W akcji wymierzonej w „piratów drogowych” udział wzięli policjanci drogówki z Turku, Konina i Koła.

Prędkość - to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci grupy”SPEED” sukcesywnie prowadzą działania na drogach. Do takich działań doszło wczoraj, 5 września br. na drogach powiatu tureckiego.

reklama

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali 63 pojazdy i ujawnili 42 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy. Kierujący będą mogli je odzyskać dopiero za 3 miesiące.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy poza przekroczeniem prędkości o ponad 40 km/h dodatkowo wyprzedzali na przejściach dla pieszych. Ich konto zostało powiększone o 18 punktów karnych oraz otrzymali bardzo wysokie mandaty karne.

reklama

Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Kolejna akcja grupy SPEED i kolejne mandaty. Dwóch kierowców straciło prawko.

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama