czwartek 12 grudnia 2019

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Dzielnicowi i sierżant Pyrek rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Dzielnicowi i sierżant Pyrek rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie
 

Policjanci dzielnicowi w trakcie służby odwiedzili przedszkola i szkoły mieszczące się na terenie gminy Turek. Policjanci wraz z gościem specjalnym - sierżantem Pyrkiem przeprowadzili działania profilaktyczne w szkołach oraz przedszkolach. Przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa osobistego i w ruchu drogowym.

W ramach przeprowadzonych pogadanek, połączonych z zabawą, policjanci omówili tematykę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.  Policjanci przypomnieli o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.
Dzielnicowi mówili również o bezpiecznym zachowaniu w przedszkolu, w domu, podczas zabawy oraz sposobie postępowania z osobami obcymi.  Nie zabrakło garści informacji o telefonach alarmowych. Spotkania były dobrą okazją do przekazania dzieciom elementów odblaskowych.

reklama

W spotkaniach z dziećmi uczestniczył sierżant Pyrek, który wśród najmłodszych cieszył się ogromną sympatią. Każde dziecko miało niepowtarzalną okazję zobaczyć maskotkę wielkopolskiej policji, uścisnąć jej dłoń i zrobić pamiątkowe zdjęcie z sierżantem Pyrkiem

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu...

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu 5000 zł

7 grudz.
Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla...

Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla pieszych....

5 grudz.
Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa...

Wideo: Dziewięciu piratów w dwa dni. Grupa Speed...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama