środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Wielkopolscy policjanci na 5 miejscu w konkursie ogólnopolskim. Wśród nich policjant z Turku

Wielkopolscy policjanci na 5 miejscu w konkursie ogólnopolskim. Wśród nich policjant z Turku
 

Przez cztery dni w Warszawie oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywał się coroczny konkurs, w którym rywalizowali policjanci ruchu drogowego o miano najlepszego w kraju. W zawodach wzięło udział 34 policjantów z 17 garnizonów oraz dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Policjant z Turku sierż.sztab. Dominik Mąka zajął 16 miejsce wśród najlepszy policjantów z Polski.

Wyłonienie najlepszych policjantów do współzawodnictwa w finale krajowym konkursu poprzedzone było eliminacjami przeprowadzonymi na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Następnie każda Komenda Wojewódzka Policji/Komenda Stołeczna Policji zgłasza do udziału w konkursie dwóch policjantów ruchu drogowego pełniących służbę na drodze. Organizator konkursu dodatkowo zaprosił dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. W sumie wystartowało 36 zawodników. 

reklama

Finał konkursu obejmował m.in. test ze znajomości przepisów, w szczególności ustaw: prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks  wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, a także innych przepisów służbowych. strzelanie z broni służbowej krótkiej, z dobiegiem, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,  jazda sprawnościowa motocyklem,  jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka,  test wiedzy oraz sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Turku sierż.sztab. Dominik Mąka po zajęciu drugiego miejsca wśród policjantów z wielkopolski reprezentował nasze województwo wraz asp. Hubertem Stelmaszykiem z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji Dominik Maka zajął 16 miejsce, natomiast Hubert Stelmaszek 15 miejsce. Drużynowo policjanci z wielkopolski zajeli 5 miejsce w Polsce.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

10 sierp.
Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.
Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

Wideo: Policyjny radiowóz spłonął pod komendą...

6 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama