środa 15 lipca 2020

Henryka, Igi, Włodzimierza

reklama

Znęcali się nad rodziną i trafili do aresztu

Znęcali się nad rodziną i trafili do aresztu
 

Sąd Rejonowy w Turku na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi bliskimi. Jeden z nich podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi rodzicami, natomiast drugi nad swoim ojcem. Teraz mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z agresywnych mężczyzn został zatrzymany 7 listopada br. Śledczy ustalili, że od lipca do listopada tego roku 30-latek znęcał się nad swoimi rodzicami stosując przemoc psychiczną i fizyczną – wyzywał, uderzał, popychał i groził im pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w kilkakrotnie uszkodził mienie należące do jego rodziców. Trafił do policyjnej celi, a policjanci gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy. Robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów za znęcanie i uszkodzenie mienia.

reklama

Sąd Rejonowy w Turku przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 30-latka areszt na okres 3 miesięcy.

Drugi z podejrzanych 26-letni mężczyzna został zatrzymany 12 listopada br. po interwencji, którą zgłoszono policjantom. Mężczyzna w okresie od sierpnia do listopada tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego, w ten sposób, że mężczyzna popychał, szarpał, bił, groził pozbawieniem życia i używał wobec pokrzywdzonego słów obelżywych. Temu mężczyźnie poza znęcaniem przedstawiono dwa zarzuty za kradzieże oraz jeden zarzut za uszkodzenie mienia na szkodę ojca.

Na wniosek turkowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

reklama

Mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.
Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i...

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów...

1 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama