niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla pieszych. Akcja NURD na drogach powiatu

Wideo: 25 wykroczeń przy przejściu dla pieszych. Akcja NURD na drogach powiatu
 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku w dniu 4 grudnia 2019 roku policjanci z turkowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 25 wykroczeń popełnionych przez kierowców w obrębie przejść dla pieszych.

Wczoraj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzili po raz kolejny działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Policjanci turkowskiej drogówki w trakcie działań ujawnili 25 wykroczeń nieprawidłowego zachowania kierujących. Jedno z takich niebezpiecznych zachowań zarejestrowała kamera zamontowana w radiowozie.

reklama

Genezą policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Uwaga policjantów podczas akcji skupili się na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w okolicach przejść dla pieszych i ścieżek, które przecinają się z jezdnią dla samochodów.

Film z akcji - wykroczenie na drodze gminnej Przykona - Dobra w miejscowości Bądków Pierwszy

reklama

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

30 lip.
Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

27 lip.
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama