czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu 5000 zł

Chwila nieuwagi kosztowała mieszkanki powiatu 5000 zł
 

Niestety, oszuści są pomysłowi i wymyślają coraz to nowsze sposoby na wyłudzanie pieniędzy. W tym tygodniu ofiarami takich działań zostały dwie osoby z naszego powiatu, suma straconych pieniędzy to prawie 6000 zł.

Pierwsza poszkodowana zamówiła usługę kurierską. Otrzymała ona sms-a, który informował, że musi dopłacić dodatkową drobną kwotę, wchodząc w link podany w wiadomości. Link przekierował na stronę internetową, która wyglądała identycznie jak strona banku. Następnie wpisała dane logowania oraz podała kod SMS potwierdzający przelew, później dostała kolejny kod na inny przelew, przez który nabrała podejrzeń. Podczas rozmowy z pracownikiem banku okazało się, że z konta zostało przelane prawie 5000 zł.

reklama

Drugie oszustwo miało miejsce na jednym z portali społecznościowych. Oszuści włamali się na konto i podszywali się pod znajomego. Poprosili o kod blik z uwagi na to, że chcieli zapłacić za zakupu oraz argumentując to awarią banku. Chwila nieuwagi kosztowała poszkodowanego 1000 zł.

Policja apeluje, aby uważnie czytać korespondencje elektroniczne. Powyższe przypadki są doskonałym przykładem na to, że chwila nieuwagi może przyczynić się do straty dużej ilości pieniędzy.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ukradł samochód i posiadał narkotyki....

Ukradł samochód i posiadał narkotyki. 24-latkowi...

30 lip.
Powiatowe obchody Święta Policji. Były...

Powiatowe obchody Święta Policji. Były odznaczenia,...

29 lip.
Podejrzany o kradzież zatrzymany przez...

Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjanta na...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama