czwartek 16 lipca 2020

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

OSP Chylin wchodzi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

OSP Chylin wchodzi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - foto: PSP Turek
foto: PSP Turek 

Mikołajki w tym roku były wyjątkowe dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie za sprawą rozpoczęcia procedury włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Dzięki ciężkiej pracy i licznym wyszkoleniom jednostka  OSP Chylin w dniu 5 grudnia 2019r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku wykonała pierwszy znaczący krok w kierunku krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego podpisując porozumienie trójstronne zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA w sprawie włączenia jednostki do systemu.  

reklama

Porozumienie zawarto pomiędzy: Komendantem Powiatowym PSP w Turku, Wójtem Gminy Władysławów oraz Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie. Następnym krokiem jest przesłanie wniosku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, która dokona jego weryfikacji i oceni gotowość bojową jednostki. Przy pozytywnych wynikach oceny wniosek zostanie skierowany do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie zapada ostateczna decyzja o włączeniu jednostki OSP do KSRG.

źródło: OSP Chylin, PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
OSP Chylin wchodzi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - foto: PSP Turek

Podobne artykuły

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

8 lip.
Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W...

Wideo: Pożar lakierni i magazynu w Dobrej. W akcji...

1 lip.
Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama