środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu nawet 10 lat.

32-latek podejrzany o 5 włamań zatrzymany. Grozi mu nawet 10 lat. - foto: KPP Turek
foto: KPP Turek 

Policjanci kryminalni z Turku zatrzymali wielokrotnego włamywacza i odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest o 5 włamań i 3 usiłowania. Nie spodziewał się, że po kilku miesiącach dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Turku dzięki działaniom operacyjnym ustalili i zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do budynków w budowie. Do przestępstw dochodziło na terenie powiatu tureckiego i powiatu kolskiego w okresie od lipca od sierpnia br. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu tureckiego i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 32-latka odnaleźli bardzo dużo rzeczy pochodzących z dokonywanych przez niego przestępstw.

reklama

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 3 zarzuty usiłowania włamania. Jak ustalono łączna suma strat to ponad 12 tysięcy złotych. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie policjanci przekazali właścicielom.

Jak się chronić przed włamaniem:

reklama

- Pomyśl o technicznym zabezpieczeniu drzwi i okien (zamki patentowe, zabezpieczenia przeciwwłamaniowe: rolety antywłamaniowe, instalacje alarmowe).

- Postaraj się o solidne oświetlenie przy posesji i budynkach gospodarczych.

- Nie ryzykuj niepotrzebnie. Unikaj przechowywania w mieszkaniu znacznych kwot pieniędzy lub wartościowych przedmiotów. Jeśli już posiadasz takie przedmioty to przechowuj je w różnych miejscach. Nie koniecznie w szufladzie czy szafce z bielizną, doniczkach itp. Takie „dobre schowki” są znane włamywaczom i penetrowane w pierwszej kolejności!

- Zwracaj uwagę z kim się kontaktujesz i komu przekazujesz informacje. Znaczna część włamań dokonywana jest dzięki wiadomościom uzyskanym lub przekazywanym nieświadomie przez znajomych, czasami członków rodziny.

- Współpracuj z sąsiadami. Kiedy wyjeżdżasz poinformuj ich o tym. Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom i innym przestępstwom.

- Wychodząc z domu zawsze sprawdzaj czy w mieszkaniu są zamknięte okna i drzwi. Uchylone okno to okazja dla włamywacza.

- Gdy wychodzisz wieczorem, pozostaw w domu włączona lampkę lub zapalone światło, zostaw włączone radio – stwórz pozory, że ktoś znajduje się w mieszkaniu.

- Pamiętaj o tym, by zawsze sprawdzać wiarygodność osób, które przedstawiają się za pracowników różnych instytucji: gazowni, wodociągów, elektrowni, policjantów, przedstawicieli banków, urzędów skarbowych itp. Pomysłowość oszustów nie zna granic. 

- Masz informację o kradzieżach i włamaniach, reaguj! Powiadom o tym policję!

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama