środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Policja ostrzega przed zagrożeniami związanymi z 28. Finałem WOŚP.

Policja ostrzega przed zagrożeniami związanymi z 28. Finałem WOŚP.
 

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zbliża się wielkimi krokami. Policjanci ostrzegają, że tradycyjna zbiórka pieniędzy na ulicy może wiązać się z licznymi zagrożeniami.

W niedziele policjanci pomogą zapewnić porządek podczas finału WOŚP. Będą oni weryfikować czy zbiórki prowadzą osoby uprawnione do tego, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy na ulicach oraz przeprowadzą działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

reklama

Niestety zbiórka pieniędzy to również świetna okazja dla oszustów. Osoby, które będą wrzucać pieniądze do puszki powinny zwrócić uwagę na identyfikatory wolontariuszy. Każdy identyfikator powinien posiadać zdjęcie, numer ankiety, adres wolontariusza oraz powinien wypisany być czytelnie. Zdjęcie na nim powinno być wyraźne i powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Identyfikator powinien posiadać również „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Puszka, w której zbierane są pieniądze musi być oklejona banderami WOŚP, a na górze powinien znajdować się wyraźnie napisany numer, który widnieje na identyfikatorze.
Policja radzi również wolontariuszom, aby prowadzili zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach takich gdzie porusza się dużo osób takich jak centra handlowe. Również warto zwrócić uwagę czy miejsca są dobrze oświetlone oraz, czy objęte są monitoringiem kamer. Unikać również należy miejsc wcześniej uznanych za niebezpieczne oraz samodzielnych zbiórek. W grupie zawsze jest bezpieczniej.

Wolontariusze zawsze mogą zwrócić się o pomoc do policji. Jeśli ktoś z państwa zauważy podejrzane zachowania, policja apeluje, aby jak najszybciej zgłosić to. Funkcjonariusze policji życzą wolontariuszom pełnych puszek, życzliwości przechodniów oraz bezpiecznego powrotu do sztabu WOŚP.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ukradł samochód i posiadał narkotyki....

Ukradł samochód i posiadał narkotyki. 24-latkowi...

30 lip.
Powiatowe obchody Święta Policji. Były...

Powiatowe obchody Święta Policji. Były odznaczenia,...

29 lip.
Podejrzany o kradzież zatrzymany przez...

Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjanta na...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama