niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok
 

W sobotę 18 stycznia br. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za 2019 rok. Prezes przywitał druhny i druhów z OSP w Malanów oraz wszystkich przybyłych gości. Wśród zaproszonych osób obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Malanów – Karol Płóciennik, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Turku- kpt. Krzysztof Gruszczyński, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP -Piotr Stawickim, Komendant Gminny – Marek Graczyk oraz ks. prałat – Stanisław Płaszczyka.

W trakcie zebrania Zarząd oraz zaproszeni goście podziękowali druhom za bardzo dobrą działalność operacyjną, a w szczególności za udział w akcji gaszenia Sun Garden. Słowa uznania i podziękowania dla wszystkich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie za aktywną służbę strażacką na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i wzorową współpracę z różnymi instytucjami wyrazili m.in. Poseł Ryszard Bartosik  i Wójt Gminy  Ireneusz Augustyniak.

reklama

W minionym roku druhowie z Malanowa brali udział w wielu akcjach ratowniczych, a także w działaniach społeczno-kulturalnych na rzecz Gminy Malanów. Jednostka uczestniczyła w 51 różnego rodzaju zdarzeniach, w tym 17 pożarów, 14 wypadkach drogowych oraz 20 razy przy usuwaniu  innych miejscowych zagrożeń. Druhowie z Malanowa ciągle doskonalą swoją sprawność bojową uczestniczą w różnego rodzaju ćwiczeniach i kursach. Podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyli również w zawodach sportowo-pożarniczych oraz zawodach drużyn  MDP. Warto podkreślić, że  w przeglądzie części bojowej jednostki wykonanym przez Państwową Straż Pożarną OSP Malanów uzyskała ocenę celującą.

OSP Malanów ciągle się rozwijają i podejmuje działania w celu poprawy sprawności bojowej, by jednak mogła funkcjonować prawidłowo potrzebuje wsparcia m.in. finansowego. Stąd starania Wójta Gminy Malanów – Ireneusza Augustyniaka i Posła-Ryszarda Bartosika o pozyskiwanie środków ze źródeł zewnętrznych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z funduszu składkowego ubezpieczeń społecznych , które wyniosło  ponad 16 tysięcy zł jednostka zakupiła  m.in. ubrania strażackie specjalne, kombinezony do usuwania gniazd szerszeni, kurtyna wodna, łom wielofunkcyjny, megafon, węże, drabina oraz sprzęt do ratowania życia, dzięki  dofinansowaniu z PSP zakupiony został zbiornik na wodę. W minionym roku jednostka pozyskała również środki w ramach programu 5000+ dla OSP.

Druhowie wykonali szereg prac społecznych na rzecz jednostki i Gminy Malanów. Prowadzili  szereg działań m.in. szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”, zorganizowali i przeprowadzili pokazy ratownictwa medycznego i technicznego, brali udział  i zabezpieczali imprezy gminne i parafialne oraz przeprowadzili zbiórkę krwi. 

reklama

Działania jednostki zostały zauważone. W ubiegłym roku jednostka został już po raz drugi wyróżniona Florianem za zorganizowanie i przeszkolnie dzieci z klas I-III z ternu Gminy Malanów z udzielania pierwszej pomocy. Działania kulturalne jednostki zostały zauważone przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Jednostka otrzymała nagrodę finansowa w wysokości 3000 zł za projekt „Malanów okiem historii”, w ramach konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe”.

Podczas zebrania przedstawiono sprawozdanie finansowe i protokoły z kontroli, do których druhowie nie wnieśli uwag i udzielili  Zarządowi OSP jednogłośnie absolutorium za okres sprawozdawczy. Zebrani uchwalili również plan działania na 2020 rok.

Prezes dziękując druhom za uzyskane absolutorium, podkreślił że realizacja zadań jednostki nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania jej członków oraz władz.  Szczególne słowa uznania za okazane wsparcie i pomoc skierował do Posła Ryszarda Bartosika i Wójta Gminy Malanów Ireneusz Augustyniaka. Zarząd wyróżnił również druhów strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo –gaśniczych oraz szczególnie zaangażowanym w działalność jednostki wręczając listy gratulacyjne i pamiątkowe statuetki.

Walne zebranie sprawozdawcze zakończono wspólnym poczęstunkiem.

Zarząd OSP Malanów

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z...

Wideo: Wypadek za Malanowem. Jedna osoba z poważnymi...

18 czerw.
Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym pod...

28-12-2020
Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

12-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama