czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku "Bezpieczne ferie" 2020

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku
 

W związku z tym, że zbliżają się ferie, trzeba pamiętać o tym, że lód jest dla nas niebezpieczny. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku szkolili dzieci  jak należy zachować się na zamarzniętych akwenach wodnych. Ćwiczenie odbyły się w na terenie PSP w Turku.

Szczególnie zagrożone są dzieci, które mogą bawić się w pobliżu zbiorników wodnych. W praktyce nie istnieje pojęcie „bezpiecznego lodu”, każda pokrywa lodowa niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla ludzi poruszających się po niej.
Bezpieczeństwo na drodze, w domu i na wodzie zostały omówione przez specjalistów z tych dziedzin. Uczniowie mieli tez okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

reklama

Spotkania i pogadanki edukacyjne odbywały się także w szkołach podstawowych na terenie powiatu tureckiego. 22 stycznia 2020 r. grupy ze szkół podstawowych: nr 1 oraz nr 4 w Turku, odwiedziły strażaków w ich siedzibie przy ul. św. Floriana. W komendzie dzieci spotkały się nie tylko z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, ale również Policji, wspólnie z którymi prowadzono wszystkie spotkania w ramach akcji. Strażacy omówili niebezpieczeństwa związane z sezonem grzewczym oraz podkreślali korzyści płynące z zamontowania w domach czujek dymu oraz czadu. Następnie uczniowie mogli przyjrzeć się pokazowi akcji ratowniczej. Strażacy ostrzegali przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i zaprezentowali podejmowanie z wody osoby, pod którą załamał się lód.

źródło: KPP Turek / PSP Turek
foto: KPP Turek / PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama