poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku "Bezpieczne ferie" 2020

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku
 

W związku z tym, że zbliżają się ferie, trzeba pamiętać o tym, że lód jest dla nas niebezpieczny. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku szkolili dzieci  jak należy zachować się na zamarzniętych akwenach wodnych. Ćwiczenie odbyły się w na terenie PSP w Turku.

Szczególnie zagrożone są dzieci, które mogą bawić się w pobliżu zbiorników wodnych. W praktyce nie istnieje pojęcie „bezpiecznego lodu”, każda pokrywa lodowa niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla ludzi poruszających się po niej.
Bezpieczeństwo na drodze, w domu i na wodzie zostały omówione przez specjalistów z tych dziedzin. Uczniowie mieli tez okazję przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

reklama

Spotkania i pogadanki edukacyjne odbywały się także w szkołach podstawowych na terenie powiatu tureckiego. 22 stycznia 2020 r. grupy ze szkół podstawowych: nr 1 oraz nr 4 w Turku, odwiedziły strażaków w ich siedzibie przy ul. św. Floriana. W komendzie dzieci spotkały się nie tylko z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, ale również Policji, wspólnie z którymi prowadzono wszystkie spotkania w ramach akcji. Strażacy omówili niebezpieczeństwa związane z sezonem grzewczym oraz podkreślali korzyści płynące z zamontowania w domach czujek dymu oraz czadu. Następnie uczniowie mogli przyjrzeć się pokazowi akcji ratowniczej. Strażacy ostrzegali przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i zaprezentowali podejmowanie z wody osoby, pod którą załamał się lód.

źródło: KPP Turek / PSP Turek
foto: KPP Turek / PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra...

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra wypadł z...

13 lt.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza

Dziecięca Drużyna Pożarnicza "Ogniki" na zajęciach w...

13 lt.
Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama