sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Druhowie OSP w Kunach przekazali wiedzę uczniom.

Druhowie OSP w Kunach przekazali wiedzę uczniom.  - foto: OSP Kuny
foto: OSP Kuny 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunach zorganizowała spotkanie w Szkole Podstawowej. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat pierwszej pomocy.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy V i VIII. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej omówili podstawowe zasady w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Później zaprezentowali, jak powinna wyglądać resuscytacja krążeniowo-oddechowa w przypadku osób dorosły. Zademonstrowali również, jak należy zachować się przy: krwotokach, złamaniach, ranach oraz omdleniach. Wyjaśnili także, co trzeba zrobić z osobą, która się dławi oraz na czym polega chwyt Rauteka.

reklama

Druhowie OSP przywieźli ze sobą defibrylator AED i zaprezentowali jego działanie. Na koniec uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunach mogli wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę w praktycznych ćwiczeniach na manekinie medycznym. Takie spotkania są ważne, możliwe, że wiedza oraz umiejętności zdobyte na nim będą mogły w przyszłości uratować czyjeś życie.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Łoś wtargnął na autostradę A2 i spowodował wypadek

Łoś wtargnął na autostradę A2 i spowodował wypadek

22-10-2019
Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego...

Władysławów: Dachował na A2. Mężczyzna i jego pies...

26-03-2018
Piorunów: Wyprzedzała, rozbiła swego Hyundaia

Piorunów: Wyprzedzała, rozbiła swego Hyundaia

02-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama