sobota 22 luty 2020

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Dziecięca Drużyna Pożarnicza "Ogniki" na zajęciach w PSP Turek

Dziecięca Drużyna Pożarnicza
fot. PSP Turek 

We worek tj.12 lutego 2020 r. Komendę Powiatową PSP w Turku odwiedziła Dziecięca Drużyna Pożarnicza "Ogniki" działająca przy OSP w Turku.

Najmłodsi adepci sztuki pożarniczej, pod okiem opiekunów i funkcjonariuszy komendy, ćwiczyli w sali edukacyjnej “Ognik” udzielanie pierwszej pomocy z użyciem AED. Przenośny defibrylator przeznaczony do szkoleń, jakim dysponuje KP PSP w Turku, pozwolił każdemu z uczestników zajęć poznać specyfikę i zasady obsługi urządzenia.

reklama

Zdobyte podczas ćwiczeń w bezpiecznych okolicznościach doświadczenie jest bezcenne w sytuacji rzeczywistego zagrożenia ludzkiego życia i związanego z tym stresu. „Ogniki” odwiedziły również Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie poznały zasady zgłaszania i przyjmowania informacji o zagrożeniach oraz specyfikę pracy Dyżurnych Operacyjnych Powiatu.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra...

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra wypadł z...

13 lt.
Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

Huragan Ciara przeszedł nad powiatem. Ponad 20...

13 lt.
Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w...

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama