środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Kobieta straciła 45 tyś zł. Oszustwo na funkcjonariusza CBŚP.

Kobieta straciła 45 tyś zł. Oszustwo na funkcjonariusza CBŚP. - fot. Zdjęcie ilustracyjne
fot. Zdjęcie ilustracyjne 

Poniższa sytuacja jaka przytrafiła się jednej mieszkance naszego terenu niech będzie przestrogą dla wszystkich, którzy zbyt łatwo ulegają namowom innych osób, które podają się za przedstawicieli instytucji pomocowych.

Pamiętajmy, że zawsze możemy zweryfikować czy dana osoba jest tą za którą się podaje, dzwoniąc do konkretnej instytucji jesteśmy w stanie to sprawdzić.

reklama

W miesiącu lutym br. roku do jednej z mieszkanek naszego powiatu zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, który poinformował kobietę, że prowadzi akcję przeciwko oszustom, którzy zaciągnęli na jej konto w banku pożyczkę. Celem rozbicia grupy przestępczej rzekomy policjant poprosił kobietę o pomoc. Polecił jej iść do banku w którym ma konto i zaciągnąć kredyt na swoje dane. Działanie to tłumaczył, że jeżeli weźmie kredyt to nikt inny nie zaciągnie już żadnego innego kredytu na jej dane personalne. Następnie sprawca poprosił swoją ofiarę o to aby otrzymane pieniądze z banku wpłaciła na rzekome policyjne konto, zapewniając ją, że po przeprowadzonej akcji Policji kredyt zostanie anulowany, a pieniądze zostaną zwrócone do banku. Po dokonanej wpłacie pieniędzy sprawca poprosił swoją ofiarę o zaciągniecie kolejnego kredytu w innej placówce bankowej i dokonania w analogiczny sposób jak miało to miejsce przy pierwszej transakcji wpłaty na rzekome policyjne konto bankowe. Po upływie kilku dni i braku informacji od rzekomego policjanta o sposobie zakończenia akcji kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Wymieniona kobieta przekazała sprawcy blisko 45 tys. zł.

Ucząc się od innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

źródło KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Ukradł samochód i posiadał narkotyki....

Ukradł samochód i posiadał narkotyki. 24-latkowi...

30 lip.
Powiatowe obchody Święta Policji. Były...

Powiatowe obchody Święta Policji. Były odznaczenia,...

29 lip.
Podejrzany o kradzież zatrzymany przez...

Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjanta na...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama