piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jechał z prędkością 148 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy na trzy miesiące!

Jechał z prędkością 148 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy na trzy miesiące!
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. W Turku na Alejach Jana Pawła II w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów.

W sobotę 21 marca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego turkowskiej komendy w Turku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki Audi A4. Powodem kontroli była nadmierna prędkość kierującego na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mężczyzna w terenie zabudowanym pędził samochodem z prędkością 148 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył o 98 km/h! Piratem drogowym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu tureckiego.

reklama

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Zostaną mu też zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów ruchu drogowego , kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Jechał z prędkością 148 km/h w terenie zabudowanym, stracił prawo jazdy na trzy miesiące!

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z wczoraj
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama