wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców wysoki.

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców wysoki. - fot. policja.pl
fot. policja.pl 

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Poziom zdyscyplinowania mieszkańców Turku i powiatu tureckiego jest bardzo wysoki, zdarzają się jednak i tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco.

Funkcjonariusze w miniony weekend nałożyli 32 mandaty na osoby, które w sposób lekceważący podchodziły do wprowadzonych obostrzeń, a tym samym narażały nie tylko siebie ale również innych na utratę zdrowia. W przypadku kolejnych dwóch osób sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Dodatkowo funkcjonariusze skierują wniosek do Stacji Sanitarni Epidemiologicznej w Turku o nałożenie grzywny wobec jednej osoby. W tym przypadku grzywna może wynieść od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

reklama

W niedzielę 5 kwietnia br. policjanci podjęli interwencję wobec czterech mężczyzn, którzy grupowali się wbrew rozporządzeniu. Mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich i zdawali sobie sprawę z wprowadzonych ograniczeń. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Na trzech z nich nałożono mandaty karne, wobec jednego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W dalszym ciągu przypominamy  o zasadach, jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować. Mundurowi z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia. Apelujemy, aby w poczuciu odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich, przestrzegać obowiązujących przepisów prawa i ograniczyć do minimum kontakty z innymi osobami.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o...

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o oszustwo....

z dzisiaj

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

24 wrz.
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama