poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Wideokonferencja jednostek OSP w KSRG z terenu powiatu tureckiego

Wideokonferencja jednostek OSP w KSRG z terenu powiatu tureckiego - fot. PSP Turek
fot. PSP Turek 

W dniu 08.04.2020 r. w siedzibie  KP PSP w Turku odbyła się wideokonferencja z druhami prezesami oraz naczelnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  z terenu powiatu tureckiego .

Tematem wideokonferencji szkoleniowej, zorganizowanej w sposób zdalny z wykorzystaniem dostępnych aplikacji internetowych było przypomnienie sposobów zabezpieczenia osobistego strażaków podczas  ewentualnych działań w zakresie zwalczania epidemii wirusa  SARS-CoV-2.

reklama

 Omówiono mi.in.: zasady prawidłowego, bezpiecznego użytkowania odzieży zabezpieczającej przed czynnikami biologicznymi i elementów ochrony osobistej ratownika, procedurę GIS MSWiA dot. postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o Covid-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem, procedurę postępowania w przypadku działań realizowanych przy zagrożeniu koronawiruesm Covid-19 (wytyczne dla jednostek OSP z KSRG), zalecenia ECDC dotyczące zakładania i zdejmowania środków ochrony indywidualnej w czasie opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV2, obowiązek zgłaszania wszelkich działań podejmowanych a związanych z wirusem SARS-CoV2 (wyjazdy, zakupy itp.) oraz sprawy bieżące.

W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku oraz Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego służby PSP.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Śmiertelny wypadek w Laskach.  Nie żyje...

Śmiertelny wypadek w Laskach. Nie żyje 24-letni...

24 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama