Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest 45% Pomagamy!!!

środa 27 maja 2020

Amandy, Jana, Juliana

reklama

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 28-latek miał 4,1 promila!

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 28-latek miał 4,1 promila!
 

W Polichnie gm. Władysławów doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Uwagę świadków zwrócił uwagę styl jazdy kierowcy Forda Transita. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 4,1 promila alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

W poniedziałek 20 kwietnia br. po godz. 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Turek – Władysławów porusza się Ford Transit, który zwalnia, przyśpiesza i zjeżdża na pobocze. Styl jazdy mógł wskazywać, że kierujący porusza się pod wpływem alkoholu lub innych środków. Gdy policjanci dotarli na miejsce kierowca został zatrzymany przez świadków, którzy odebrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

reklama

Jak ustalili funkcjonariusze 28-letni mieszkaniec powiatu konińskiego kierował samochodem mając 1.95 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje 4,1 promila.

Wszystko mogło skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja osób, które zauważyły dziwnie poruszający się pojazd i zaalarmowały policjantów.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

reklama

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego...

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca...

21 maj.
Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa...

Poszukiwany 69-letni mieszkaniec Słodkowa Koloni....

21 maj.
Próba oszustwa na tzw.

Próba oszustwa na tzw. "legendę" w Turku. Kobieta...

20 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama