piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Siedmiu kierowców straciło prawko za przekroczenie prędkości

Siedmiu kierowców straciło prawko za przekroczenie prędkości - fot. KPP Turek
fot. KPP Turek 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu minionego tygodnia zatrzymali aż siedem praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Panująca epidemii nałożyła wiele zadań na policjantów, ale funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego cały czas działają i dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Wprowadzone ograniczenia dotyczące przemieszczenia się zmniejszyły ruch na drogach, ale mimo tego cały czas funkcjonariusze zatrzymują osoby, które znacznie przekraczają prędkość z terenie zabudowanym. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali aż 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

reklama

16 kwietnia br. w miejscowości Długa Wieś policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Citroenem kobietę, mieszkankę powiatu tureckiego. Kierująca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w miejscu gdzie obowiązuje organicznie do 50 km/h.

W dniu 17 kwietnia w Bratuszynie funkcjonariusze zatrzymali  kierującego samochodem m-ki Skoda Octavia, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kolejne trzy prawa jazdy policjanci zatrzymali w dniu 21 kwietnia br. W miejscowości Żeroniczki kierujący Oplem Vivaro mężczyzna przekroczył prędkości o 52 km/h w terenie zabudowanym. Na drodze W470 w miejscowości Tarnowa kierujący Oplem Vivaro mężczyzna przekroczył prędkości o 54 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tego samego dnia w miejscowości Żeronice kobieta kierująca Mercedesem poruszała się z prędkością 124 km/h w terenie zabudowanym, mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h.

Działania policjantów w dniu 22 kwietnia br. doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób, które znacząco przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący Citroenem C5 w Przykonie przekroczył prędkość o 53 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. Tego samego dnia w Żeronicach kierujący VW Passatem  jechał z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

reklama

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Dlatego funkcjonariusze oprócz patroli w pojazdach oznakowanych prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z videorejestratorami.

Zatrzymane kierowcom prawa jazdy tych zostały przesłane do właściwego starosty, który poprzez decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Trzeba również przypomnieć, że jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostanie zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy. Jeżeli w tym czasie kierowca będzie prowadził samochód zostaną mu cofnięte uprawnienia i będzie musiał ponownie zdawać egzamin.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z wczoraj
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama