piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policyjna akcja "Kaskada" w Powiecie Tureckim. Stwierdzono 18 wykroczeń drogowych

Policyjna akcja
fot. KPP Turek 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców.

Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. kpp14 maja br. policjanci kontrolowali na terenie powiatu kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili  18 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości.  Jeden z  kierowców, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, stracił wczoraj swoje prawo jazdy.

reklama

Kierujący VW Golfem w miejscowości Tarnowa poruszał się z prędkością aż 148 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Zatrzymane prawo jazdy  zostanie przesłane do właściwego starosty, który poprzez decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

reklama

źródło KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Policyjna akcja Kaskada w Powiecie Tureckim. Stwierdzono 18 wykroczeń drogowych - fot. KPP Turek

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

z wczoraj
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama