niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Policyjna akcja "Kaskada" w Powiecie Tureckim. Stwierdzono 18 wykroczeń drogowych

Policyjna akcja
fot. KPP Turek 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców.

Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. kpp14 maja br. policjanci kontrolowali na terenie powiatu kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili  18 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości.  Jeden z  kierowców, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, stracił wczoraj swoje prawo jazdy.

reklama

Kierujący VW Golfem w miejscowości Tarnowa poruszał się z prędkością aż 148 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Zatrzymane prawo jazdy  zostanie przesłane do właściwego starosty, który poprzez decyzję administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

reklama

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

źródło KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Policyjna akcja

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama