środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością amfetaminy. Grozi im do 10 lat więzienia

Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością amfetaminy. Grozi im do 10 lat więzienia - fot. KPP Turek
fot. KPP Turek 

W niedzielę, 24 maja br. policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w trakcie kontroli drogowej Audi A4 ujawnili u dwóch mężczyzn narkotyki. Jeden z nich przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Prewencji  24 maja  br. zatrzymali w Turku do kontroli drogowej samochód marki Audi A4, którym podróżowało trzech mężczyzn.  Nerwowe zachowanie osób podróżujących samochodem zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Policjanci poddali kontroli osobistej wszystkich podróżujących mężczyzn. 23-letni pasażer posiadał przy sobie ponad 60 gramów białego proszku oraz wagę elektroniczną. Przy drugim z pasażerów, 24-letnim mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili niewielką  ilość białego proszku, poniżej 1 grama. Wstępne badanie testerem  dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy.

reklama

Natomiast kierującego samochodem 21-letniego mężczyznę poddano badaniu na obecność w organizmie środków odurzających, które wykazało wynik pozytywny. W związku z podejrzeniem, że mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 23-latek przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków już wcześniej był karany za przestępstwa z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.  Usłyszał pięć zarzutów dotyczących posiadania, sprzedaży i użyczania narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Posiadanie  znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Zatrzymano dwóch mężczyzn z pokaźną ilością amfetaminy. Grozi im do 10 lat więzienia - fot. KPP Turek

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama