czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na zawiadomienie o nieprawidłowościach podczas konkursu w ZSR

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na zawiadomienie o nieprawidłowościach podczas konkursu w ZSR
 

Jest decyzja prokuratury w sprawie zawiadomienia o nieprawidłowościach związanych z przeprowadzeniem konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Zgłoszenie o nieprawidłowościach Prokuratura w Koninie otrzymała w kwietniu i przekazała w celu wykonania czynności sprawdzających do śledczych z placówki rejonowej w Turku.

Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie śledczy odmówili wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. - Prowadzone czynności sprawdzające przez Prokuraturę Rejonową w Turku w kierunku niedopełnienia obowiązków w dniu 16 stycznia br. przez członków komisji konkursowej powołanej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora ZSR CKP w Kaczkach Śr. polegające na niedokonaniu oceny merytorycznej kandydatów tj. o czyn z art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego zostały zakończone. Wydane postanowienie w dniu 22 maja 2020 r. informuje o odmowie wszczęcia śledztwa z uwagi na brak znamion czynu zabronionego - podaje Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

reklama

Przypomnijmy, w kwietniu br. osoby prywatne złożyły do prokuratury zawiadomienie o  nieprawidłowościach do których doszło w trakcie przeprowadzanego od stycznia 2019 roku konkursu na dyrektora placówki. W dniu 17 kwietnia br. prokuratura w Koninie przekazała zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Turku w celu wykonania czynności sprawdzających mających na celu weryfikację informacji zawartych w zawiadomieniu. Winnym nieprawidłowości konkursowych według zgłaszających miało być Starostwo Powiatowe w Turku. 

O całej historii związanej z wydarzeniami z końcówki 2019 i początku 2020, jakie miały miejsce w związku z głośnym konkursem, a także akcją #MuremZaŚwierkiem można przeczytać tu: 
https://www.turek.net.pl/tag/muremzaswierkiem 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20 wrz.
Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

22 czerw.
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego...

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama