środa 25 listopada 2020

Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

reklama

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek
 

We wtorek 9 czerwca br. na terenie powiatu tureckiego zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno - bojowe na obszarze leśnym z udziałem Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Turku . Ćwiczenia zorganizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Turek, Leśnictwo Krwony pododdział 243,249.

Ćwiczenia strażaków z JRG Turek dotyczyły taktyki działań ratowniczo – gaśniczych podczas gaszenia pożarów lasów. Podczas ćwiczeń zwrócono szczególną uwagę na współprace między strażą pożarną i służbami leśnymi, a także organizację punktu czerpania wody i dostarczaniu jej na duże odległości przy wykorzystaniu zbiornika sztucznego o pojemności 20 m3 oraz cieku wodnego.

reklama

Ponadto przyjęte w scenariuszu ćwiczeń elementy miały na celu między innymi sprawdzenie organizacji łączności radiowej w trudnych warunkach terenowych oraz na znacznych różnicach poziomu terenu, doskonalenie umiejętności jazdy pojazdami pożarniczymi w trudnym terenie leśnym, zapoznanie z topografią terenu, zapoznanie z oznaczeniem dróg pożarowych na obszarach leśnych, oznaczeniem oddziałów.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie...

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie...

5 paźd.
Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22 wrz.
Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w...

Działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej w lasach...

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama