niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek
 

We wtorek 9 czerwca br. na terenie powiatu tureckiego zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno - bojowe na obszarze leśnym z udziałem Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Turku . Ćwiczenia zorganizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Turek, Leśnictwo Krwony pododdział 243,249.

Ćwiczenia strażaków z JRG Turek dotyczyły taktyki działań ratowniczo – gaśniczych podczas gaszenia pożarów lasów. Podczas ćwiczeń zwrócono szczególną uwagę na współprace między strażą pożarną i służbami leśnymi, a także organizację punktu czerpania wody i dostarczaniu jej na duże odległości przy wykorzystaniu zbiornika sztucznego o pojemności 20 m3 oraz cieku wodnego.

reklama

Ponadto przyjęte w scenariuszu ćwiczeń elementy miały na celu między innymi sprawdzenie organizacji łączności radiowej w trudnych warunkach terenowych oraz na znacznych różnicach poziomu terenu, doskonalenie umiejętności jazdy pojazdami pożarniczymi w trudnym terenie leśnym, zapoznanie z topografią terenu, zapoznanie z oznaczeniem dróg pożarowych na obszarach leśnych, oznaczeniem oddziałów.

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji...

Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji brał...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama