czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez własnej karty parkingowej

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez własnej karty parkingowej - fot. KPP Turek
fot. KPP Turek 

Problemy ze znalezieniem wolnego miejsca w okolicach ważnych instytucji i urzędów to codzienna zmora zmotoryzowanych turkowian. Wolne koperty dla niepełnosprawnych na zatłoczonych parkingach nęcą kierowców do łamania prawa. Efektem może być wtedy wysoki mandat - przekonał się o tym jeden z nieuczciwych kierowców.

Policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego ukarali mandatem w wysokości 800 złotych kierowcę, który zaparkował samochód na kopercie dla niepełnosprawnych i posługiwał się kartę parkingową, która nie należała do niego.

reklama

Przypominamy kierowcom, że za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty parkingowej, ustawodawca przewidział mandat karny w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych. Jeżeli kierowca parkuje na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością i posługuje się ważną kartą parkingową, która nie należy ani do tego kierowcy, ani do osoby przez niego przewożonej - wysokość mandatu wynosi 800 zł oraz 7 punktów karnych.

źródło: KPP Turek

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez własnej karty parkingowej

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za...

Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie...

4 wrz.
Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty....

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom...

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama