niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów w okresie wakacyjnym

Policjanci apelują o zabezpieczanie mieszkań i domów w okresie wakacyjnym
 

Apel Komendy Powiatowej Policji w Turku dotyczący prawidłowego zabezpieczenia mieszkań i domów w czasie wyjazdów wakacyjnych. 

W okresie urlopowym dom czy mieszkanie, pozostawione bez opieki coraz częściej stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Z posiadanych informacji wynika, że sprawcy coraz częściej dokonują tego typu przestępstw w biały dzień i najprawdopodobniej wcześniej już obserwują miejsce włamania. Wchodzą oni do mieszkania, domu przez okna, balkony lub wyłamując zamki w drzwiach kiedy wiedzą, że wewnątrz już nikogo nie ma. Stamtąd kradną pieniądze, biżuterię, sprzęt RTV czy inne kosztowne rzeczy.

reklama

Prosimy i przypominamy o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a zwłaszcza:

1) Wyjeżdżając zostaw swoje mieszkanie pod opieką zaufanych sąsiadów, znajomych lub członków rodziny.
2) Posiadasz w domu dużą ilość gotówki czy biżuterii zabezpiecz ją w przytwierdzonym na stałe do podłoża sejfie, bądź zdeponuj w banku.
3) Pamiętaj, że zdecydowana większość włamań do mieszkań i budynków to włamania przez drzwi lub okna. Wyposaż je w atestowane okucia antywłamaniowe, kraty zewnętrzne i zamki antywłamaniowe.
4) Zauważyłeś podejrzane osoby, bądź samochody w pobliżu swojego domu bądź sąsiada, nie stój bezczynnie powiadom o tym policję pod bezpłatnym numerem 112.

Powyższe porady wydają się wręcz oczywiste, jednak często zapominamy z nich skorzystać, co skutkuje niepotrzebnymi tragediami lub co najmniej stresem i kłopotami związanymi ze staniem się ofiarą przestępstwa.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

24 wrz.
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama