sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy w akcji na lazurowym jeziorze

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy w akcji na lazurowym jeziorze - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Niesłabnącą mimo ostrzeżeń i zakazów popularność Osadnika Gajówka, obserwować można w każdy weekend w licznie zaparkowanych samochodach i rzeszach „turystów” na brzegach lazurowego jeziorka. Zakazy mające odstraszyć zainteresowanych nie pomagają. Tylko dzięki strażakom w sobotnie popołudnie nie doszło do tragedii.

W sobotę 8 sierpnia 2020 r. o godzinie 15.14 dwa zastępy straży pożarnej oraz policja zostały zadysponowane do uwięzionej w szlamie zbiornika Gajówka kobiety. Dno zbiornika jest zwodnicze i choć wydaje się stabilne potrafi wciągnąć dorosłą osobę jak bagno. Przekonała się o tym jedna z osób odwiedzających w sobotnie popołudnie zbiornik. Kobieta po pas zanurzyła się w szlamie i nie potrafiła o własnych siłach wydostać się na brzeg.

reklama

Z pomocą kobiecie przybyły dwa zastępy straży pożarnej z OSP Przykona oraz PSP Turek. Strażacy uwolnili kobietę a dalszym jej losem zajęła się Policja.

Dla wszystkich, którzy lekceważą niebezpieczeństwo jakie kryje w sobie ten akwen przypominamy fotogalerię z zeszłego roku ukazującą „uroki” i przygody pseudo turystów odwiedzających praktycznie w każdy weekend „Polskie Malediwy”.
https://www.turek.net.pl/fotogaleria/27399-osadnik-gajowka-atrakcja-turystyczna-ktora-czeka-na-swoja-pierwsza-ofiare

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

z wczoraj
Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

17 wrz.
Śmiertelny wypadek w Kiszewach. Zderzył się...

Śmiertelny wypadek w Kiszewach. Zderzył się...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama