Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Dwóch mężczyzn ugrzęzło w szlamie. Kolejna interwencja strażaków na zbiorniku Gajówka.

Wideo: Dwóch mężczyzn ugrzęzło w szlamie. Kolejna interwencja strażaków na zbiorniku Gajówka.
 

O godzinie 14:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP Turek napłynęło zgłoszenie o dwóch osobach znajdujących się w szlamie osadnika. Do tragedii nie doszło dzięki sprawnej akcji strażaków, którzy otrzymali zgłoszenie poprzez system informacji Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania.

Jak informuje PSP Turek, otrzymano zgłoszenie o dwóch mężczyznach znajdujących się w szlamie "Lazurowego Jeziora" w miejscowości Gajówka (gm. Przykona). Do akcji ratowniczej zadysponowano strażaków z JRG Turek. Przybyli na miejsce strażacy zastali dwóch mężczyzn w młodym wieku uwięzionych w wapnistym szlamie otaczającym zbiornik. Jeden z mężczyzn był zanurzony aż po pas, drugi zaś uwięzione miał obie nogi. Mężczyźni zostali wyciągnięci przez strażaków za pomocą lin, którymi musieli się obwiązać, by móc wydostać się na brzeg. Według relacji świadków jeden z mężczyzn wpadł wpierw po kolana, po czym zanurzył się praktycznie aż do wysokości klatki piersiowej w szlamie. Na pomoc ruszył jego współtowarzysz, który także ugrzązł.

reklama

Na uratowanych miłośników kąpieli czekała policja. Oprócz rachunku za pralnię, mężczyźni bez wątpienia mogą liczyć na sowity mandat.

To kolejne ostrzeżenie dla właściciela terenu i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ponieważ mimo ostrzeżeń i apeli, a także ogrodzenia (niejednokrotnie demontowanego przez licznie przybywających "turystów") nadal dochodzi do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Dla wszystkich, którzy lekceważą niebezpieczeństwo, jakie kryje w sobie ten akwen przypominamy fotogalerię z zeszłego roku ukazującą „uroki” i przygody odwiedzających praktycznie w każdy weekend „Polskie Malediwy”. https://www.turek.net.pl/fotogaleria/27399-osadnik-gajowka-atrakcja-turystyczna-ktora-czeka-na-swoja-pierwsza-ofiare

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
fot. Turek.net.pl3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.
reklama
reklama
reklama