czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości.

Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości.
 

Turkowscy policjanci zaledwie w kilka dni zatrzymali aż siedem praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę. Każda z zatrzymanych osób nie tylko na trzy miesiące straciła uprawnienia, ale dodatkowa została ukarana wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

W czwartek, 27 sierpnia, w miejscowości Długa Wieś (gmina Dobra) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kobietę kierującą peugeotem. 29-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. Chwilę później, także w Długiej Wsi w ręce stróżów prawa wpadł mężczyzna jadący fordem fokusem, który na liczniku miał 111 kilometrów na godzinę.We niedzielę, 30 sierpnia, funkcjonariusze z „drogówki” w Tarnowej (gm. Tuliszków) zatrzymali do kontroli 19-latka kierującego hyundaiem tucsonem. Mężczyzna poruszał się z prędkością 102 kilometrów na godzinę.

reklama

Kolejne dwa prawa jazdy mundurowi zatrzymali we wtorek, 1 września. Pierwsze w Kotwasicach (gmina Malanów) 57-letniemu kierowcy skody octavii. Pomiar prędkości wykazał 105 kilometrów na godzinę. W Brudzewie, 27-latek kierujący oplem omega przekroczył prędkość o 52 kilometry na godzinę. We środę, 2 września, w Kowalach Pańskich (gmina Turek) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego mężczyznę. Kierowca poruszał się z prędkością 109 kilometrów na godzinę. Ostatni z piratów skontrolowany został we czwartek, 3 września, na Alei Solidarności w Turku. Okazała się nim 24-letnia kobieta kierująca citroenem C4, która jechała przekroczyła prędkość o 55 kilometrów na godzinę.

Jak wyjaśnia Mateusz Latuszewski, rzecznik komendanta Komendy Powiatowej Policji w Turku, kierowcy oprócz zatrzymania praw jazdy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz stracili po 10 punktów karnych. -Zatrzymane dokumenty zostały przesłane do Starostwa Powiatowego w Turku, które decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres trzech miesięcy – dodaje Mateusz Latuszewski dodając, że kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony o kolejne trzy miesiące.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest właśnie przekraczanie prędkości. Dlatego funkcjonariusze oprócz patroli radiowozami prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z video rejestratorami.

reklama

 

 

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama