sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Nietrzeźwy turkowianin obrażał policjantów. Odpowie za znieważanie i jazdę po pijanemu?

Nietrzeźwy turkowianin obrażał policjantów. Odpowie za znieważanie i jazdę po pijanemu?
 

Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić turowianin za znieważenie policjantów. Dodatkowo mężczyzna najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu jechał samochodem. Za to przewidziana jest kolejna kara. Do zatrzymania mężczyzny doszło w wyniku innego turowianina i dzięki temu być może nie doszło do tragedii.

W poniedziałek, 6 września, jeden z mieszkańców ulicy Niepodległości w Turku zadzwonił do dyżurnego w komendzie policji i poinformował go, że kierowca jadący samochodem marki Suzuki może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Niestety próba zatrzymania obywatelskiego nie powiodła się, bo kierowca wysiadł z samochodu i uciekł, więc funkcjonariusze nie zdążyli przystąpić do interwencji. Chwilę później policjanci zapukali do jego mieszkania. Stamtąd trafił na komendę.

reklama

Turkowianin nie chciał poddać się badaniu alkomatem, więc przewieziony został do szpitala, by pobrano mu krew do badań. W trakcie wykonywania czynności obrażał policjantów używając wobec nich obelżywych słów. Mężczyzna za znieważenie policjantów odpowie przed sądem. Grożą mu za to dwa lata więzienia. Dodatkowo, jeżeli okaże się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, czeka go kara grzywny.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

z wczoraj
Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

Groźny wypadek w Russocicach. Poszkodowany...

17 wrz.
Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

17 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama