niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie
 

W czwartek 17 września 2020 r. w siedzibie KP PSP w Turku odbyła się odprawa tureckiego plutonu ratowniczego wchodzącego w skład Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Pluton ten został utworzony w oparciu o siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Pańskich, Kowali Księżych oraz Przykony. Spotkanie podzielono na dwa etapy, w pierwszej części spotkania przedstawiono uczestnikom sprawy bieżące dot. funkcjonowania plutonu oraz sprawdzono sprzęt, który wchodzi w jego skład. W drugiej części realizowano ćwiczenia na obiekcie Miranda Textiles Spółka z o.o. ul. Jedwabnicza w Turku.

reklama

Scenariusz do ćwiczeń zakładał, że na terenie jednej z hal powstało silne zadymienie oraz w konsekwencji doszło do pożaru hali. W ramach ćwiczeń sprawdzono dostarczenie wody na znaczną odległość z zachowaniem wymaganego wydatku wodnego w konfiguracji przewidzianej dla powiatowego plutonu ratowniczego.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja...

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna

23 paźd.
Pożar ciężarówek w Żukach. Kto podpalił TIRy?

Pożar ciężarówek w Żukach. Kto podpalił TIRy?

15 paźd.
Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama