niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim
 

Wczoraj (21 września) sekretarka Starostwa Powiatowego w Turku odebrała maila z informacją, że w budynku przy Kaliskiej 59 znajdują się ładunki z bronią biologiczną.

O „wybuchowej” wiadomości pracownicy starostwa mieszczącego się na drugim piętrze budynku, natychmiast powiadomili urzędników pracujących poniżej. Informację o mailu otrzymali też strażacy i policjanci. Na miejsce zadysponowane zostały dwie jednostki zawodowców z PSP. Ratownicy zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań, a następnie przy użyciu miernika wielogazowego sprawdzili stężenie gazów. Jak podkreśla Piotr Pietrucha, komendant Państwowej Straży Pożarnej, nie ujawniono substancji, ani niebezpiecznych materiałów.

reklama

Policjanci zabezpieczyli maila. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy całego zamieszania. –Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji rekomendowali, by nie przeprowadzać ewakuacji pracowników i tak też się stało – dodaje Mateusz Latuszewski, rzecznik komendanta turkowskiej policji. To nie pierwsza wiadomość o podłożeniu ładunku w Turku. Za przestępstwo grozi nawet osiem lat więzienia. Podobne informacje, jak wczorajsza do budynku przy ulicy Kaliskiej dotarły też do wielu innych urzędów w Polsce.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w...

Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w powiecie....

2 paźd.
Kolejne wiadomość o ładunku z bronią...

Kolejne wiadomość o ładunku z bronią biologiczną. Ty...

30 wrz.
Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

07-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama