sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w Zadwornej

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnego w Zadwornej
 

W dniu 22.09.2020r o godz. 10.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynków gospodarczych i mieszkalnego. Dyżurny po otrzymaniu informacji o pożarze natychmiast zadysponował dwa zastępy z JRG Turek, dwa  zastępy z OSP KSRG Tuliszków i dwa zastępy OSP KSRG Grzymiszew.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem objęte są budynki gospodarcze, kontener chłodniczy oraz poddasze budynku mieszkalnego. Po otrzymaniu  informacji od pierwszego KDR-a Dyżurny Stanowiska zadysponował kolejne zastępy tj: zastępy OSP KSRG Malanów, Władysławów, Chylin, Chrząblice.  Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej funkcjonariusze Komendy powiatowej policji w Turku ewakuowali z budynku kobietę z ograniczona zdolnością poruszania się.

reklama

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się budynki gospodarcze i jednego prądu piany ciężkiej na palącą się więźbę dachową. Następnie podano prąd wody z SHD-24 w obronie sąsiedniego dachu, na którym znajdowały się panele fotowoltaiczne. Po ugaszeniu  pożaru dokonano sprawdzenia nadpalonej więźby dachowej budynków  jednorodzinnych. W działaniach, które trwały ponad  godzin brało udział 12 zastępów straży pożarnej, łącznie 49 strażaków.

źródło / foto: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

Strażacy z jednostek KSRG ćwiczyli w kompleksie...

28 lip.

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.
Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

Dachował nad ranem w Turkowicach. Poszkodowany...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama