niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Niebezpieczne wykopalisko w parku. Wezwano saperów z Inowrocławia

Niebezpieczne wykopalisko w parku. Wezwano saperów z Inowrocławia - fot. Archiwum Turek.net.pl / zdjęcie ilustracyjne
fot. Archiwum Turek.net.pl / zdjęcie ilustracyjne 

We wtorek 29 września, kilka godzin policjanci z Turku oraz saperzy z Inowrocławia, wykopywali w dużym parku przedmiot, który podczas spuszczania wody ze stawu znaleźli robotnicy. Na szczęście alarm był fałszywy.

Pracujący przy renowacji parku miejskiego, we wtorek zajmowali się spuszczaniem wody ze stawu. Około godziny 14.00 przy śluzie zauważyli duży metalowy przedmiot. Wszyscy byli zgodni, że może być on niewybuchem z czasów II wojny światowej. O znalezisku zawiadomili policjantów z Turkowskiej komendy. Na miejsce wysłana została Grupa Rozpoznania Minersko-Saperskiego. –Przedmiot znajdował się w trudno dostępnym miejscu półtora metra pod ziemią i bardziej wyglądał na niewybuch, niż inny przedmiot – wyjaśnia Mateusz Latuszewski, rzecznik komendanta turkowskiej KPP.

reklama

Do parku wezwani zostali saperzy z 2 pułku inżynieryjnego z Inowrocławia. Mundurowi wykopali znalezisko, którym na szczęście okazał się inny przedmiot, a nie powojenna pozostałość. Jak podkreślają saperzy interwencja w parku była jak najbardziej zasadna, bo lepiej dwa razy sprawdzić co kryje się w ziemi, niż lekceważyć i nie daj Boże doszłoby do wybuchu. A tych w Turku w ostatnim czasie nie brakuje.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia....

Śmiertelny wypadek na Osiedlu Wyzwolenia. Pracownik...

23 paźd.
Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i...

22 paźd.
Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini...

Wideo: Na liczniku 160 km/h. Kierująca Mini Cooperem...

15 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama