Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie podstawowym w PSP

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie podstawowym w PSP
 

27 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbył się egzamin w ramach kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP z terenu powiatu tureckiego. W związku z utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną Koronawirusa (COVID-19) na terenie powiatu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku zachowując reżim sanitarny oraz przestrzegając obowiązujących procedur w tym zakresie, przeprowadziła przerwany kurs podstawowy dla strażaków ochotników, który rozpoczął się w lutym br. Egzamin praktyczny odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Turku.

Zajęcia prowadzone były według Programu Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP. Egzamin przeprowadziła komisja egzaminacyjna powołana przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, w skład której wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Turku. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

reklama

W trakcie szkolenia strażacy uczyli się teorii i praktyki zarówno taktyki gaszenia pożarów, jak i działań podczas innych miejscowych zagrożeń, organizacji akcji ratowniczych, a także zapoznali się ze sprzętem ratowniczym oraz łączności. W zakresie szkolenia realizowane były także elementy musztry  i służby wewnętrznej. Wszystkie zajęcia składające się z części teoretycznej, a następnie praktycznej poprzedzone były instruktażem z zakresu BHP.

źródło: PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja...

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna

23 paźd.
Pożar ciężarówek w Żukach. Kto podpalił TIRy?

Pożar ciężarówek w Żukach. Kto podpalił TIRy?

15 paźd.
Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

Poważny wypadek w Grąbkowie. Zginął 36-letni...

12 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama