piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Druhowie z OSP Chylin włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
 

Blisko rok temu rozpoczęła się procedura włączenia OSP Chylin do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W zeszły piątek tj. 16 października 2020r. odbyło się uroczyste włączenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie do KSRG.

Dzięki ciężkiej pracy i licznym szkoleniom jednostka OSP Chylin stała się częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ochotnicza Straż Pożarna w Chylinie została założona w 1923 roku, obecnie jest siedemnastą w powiecie tureckim i trzecią w gminie Władysławów jednostką włączona w struktury KSRG.

reklama

Decyzję o włączeniu OSP Chylin do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na ręce prezesa jednostki dh. Roberta Szkudlarka przekazał st. bryg. Arkadiusz Przybyła – zastępca komendanta głównego PSP w asyście st. kpt. Piotra Pietruchy – komendanta powiatowego PSP w Turku.

W uroczystości włączenia jednostki do systemu udział wzięli Ryszard Bartosik - Poseł na Sejm RP, st. bryg. Arkadiusz Przybyła - zastępca komendanta głównego PSP, st. kpt. Piotr Pietrucha - komendant powiatowy PSP w Turku, Elżbieta Klanowska - wójt gminy Władysławów, Piotr Szewczyński - przewodniczący Rady Powiatu wraz z radnymi, Krystyna Michalak – przewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi oraz prezesi jednostek OSP z terenu gminy Władysławów.

fot. PSP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

OSP Kuny w Krajowym Systemie...

OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na...

2 sierp.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Nocny pożar słomy w Chylinie

Nocny pożar słomy w Chylinie

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama