wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy.

Przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy.
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali uprawnienia 8 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi oraz zmuszeni będą przez trzy miesiące powstrzymać się od kierowania pojazdami.

17 października br. w miejscowości Tarnowa kierujący Renault Laguna przekroczył prędkość o 67 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

reklama

W dniu 20 października policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za znaczne przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. W miejscowości Kolnica kierująca VW Passatem przekroczyła prędkość o 58 km/h. W miejscowości Głogowa kierujący BMW przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 73 km/h. Kierująca Toyotą Yaris w miejscowości Chylin przekroczyła prędkość o 57 km/h w terenie zabudowanym. Także w miejscowości Chylin kierująca Fordem Kuga przekroczyła w terenie zabudowanym  prędkość o 56 km/h.

W dniu 21 października br. w miejscowości Chylin kierująca Oplem Merivą przekroczyła prędkość o 51 km/h. Tego samego dnia w miejscowości Russocice kierująca Peugeotem 508 przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy.

reklama

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkości. Dlatego funkcjonariusze oprócz patroli w pojazdach oznakowanych prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z video rejestratorami.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

12 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama