poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

8°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna - foto OSP Cisew
foto OSP Cisew 

Na szczęście niegroźny okazało się pożar rozbieranej Elektrowni „Adamów”, do którego zadysponowano strażaków z Turku oraz gminnych jednostek. Niewielkie też są straty, jakie wyrządził ogień.

Informacje o pożarze, do którego doszło w czwartek, 22 października, około godziny 18.00, przekazał przypadkowy świadek, jadący akurat samochodem ulicą Górniczą. Z jego relacji wynikało, że pali się Profim, bo widzi nad zakładem ogień i kłęby gęstego dymu. W tej sytuacji dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Turku zadysponował więcej jednostek, niż było to konieczne. Okazało się bowiem, że to nie w Profim, ale rozbieranej obecnie Elektrowni „Adamów” zapaliła się papierowa otulina przewodów elektrycznych. Pożar, który obejmował powierzchnię 60 metrów kwadratowych powstało od iskry podczas rozbiórkowych. Strażacy z ogniem oraz przerzuceniem i przelaniem wodą pogorzeliska poradzili sobie w niespełna godzinę. Pogorzelisko sprawdzono też kamerą termowizyjną.

reklama

W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki z PSP oraz druhowie z Turku, Kowali Pańskich, Cisewa oraz zastęp Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej się na terenie byłej kopalni.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna - foto OSP Cisew

Podobne artykuły

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej...

Sukces kronikarzy z OSP Turek oraz Zakładowej OSP...

30 sierp.
Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Przełomowy dzień w historii OSP Cisew....

Przełomowy dzień w historii OSP Cisew. Jednostka...

13 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama