sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Plaga pijanych kierowców w weekend. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Plaga pijanych kierowców w weekend. Rekordzista miał ponad 3 promile.
 

Podczas minionego weekendu z dróg naszego powiatu wyeliminowano z ruchu drogowego aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych dzięki obywatelskiej postawie świadków. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 23 października br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego około godz. 9.00 w Galewie zatrzymali kierującego Citroenem C4 24-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Brudzew, który kierował w stanie nietrzeźwości 0,92 mg/l.

reklama

W dniu nocy z 24/25 października ok. godz. 0.30 policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Truku na ul. Uniejowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego  mężczyznę mieszkańca Turku, który kierował samochodem Renault Scenic będąc w stanie nietrzeźwości  0,88 mg/l. W czasie kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W dniu 25 października br. około godz. 10.00 we Władysławowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 57-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Władysławów, który kierował samochodem VW Polo będąc w stanie nietrzeźwości 0,26 mg/l.

W dniu 23 października br. około godz. 18.00  policjanci zostali poinformowani, że w Malanowie nietrzeźwy kierujący samochodem Audi A4 spowodował kolizję na parkingu. Jak ustalono 33-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Malanów kierujący Audi A4 na parkingu spowodował kolizję z samochodem Peugeot 207. Świadkowie tego zdarzenia nie pozwolili odjechać sprawcy i zabrali mu kluczyki do samochodu. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik aż 1,56 mg/l co daje ponad 3,2 promila alkoholu.

W dniu 23 października br. ok. godz. 19.00 policjanci zostali skierowani do kolejnego obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. W miejscowości Rogów świadkowie zablokowali jazdę pijanego kierowcy, który jechał zygzakiem. Dodatkowo pijany kierowca 54-letni mieszkaniec gminy Turek próbując oddalić się uszkodził inny pojazd. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 1,65 mg/l co daje ponad 3,4 promila alkoholu.

reklama

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama