piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

Podczas policyjnej kontroli ciężarówki. Pięć mandatów dla kierowcy oraz kara dla właściciela

Podczas policyjnej kontroli ciężarówki. Pięć mandatów dla kierowcy oraz kara dla właściciela
 

Usterka układu hamulcowego, różna rzeźba bieżnika opon, zdekompletowana deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami. To tylko część usterek ujawnionych podczas kontroli ciężarówki marki Mercedes przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku. Dodatkowo ciężarówka od dwóch lat miała zatrzymany dowód rejestracyjny.

Już na pierwszy rzut oka zatrzymany do kontroli samochód budził podejrzenia policjantów. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili szereg usterek. Pojazd miał usterkę układu hamulcowego, zdekompletowaną deskę rozdzielczą - bez kontrolek i wskaźników, różną rzeźbę bieżnika, rozbite tylne lampy, niesprawne światła cofania i pozycyjne przednie, widoczna korozja i niepewne mocowanie stopni kabiny. Dodatkowo kierujący samochodem 25-letni obywatel Ukrainy nie okazał dokumentów wymaganych podczas przewozu, przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu oraz nie posiadał odpowiednich wpisów na wykresówkach.

reklama

Podczas kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada badań technicznych z uwagi na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego w październiku 2018 roku. Przy tylu nieprawidłowościach, które były poważnymi zagrożeniami w ruchu drogowym, za popełnione wykroczenia z Ustawy o Transporcie Drogowym policjanci nałożyli na kierowcę samochodu 5 mandatów karnych na kwotę 500 złotych. Z kolei na właściciela ciężarówki zostanie nałożona kara w formie decyzji administracyjnej w wysokości 4000 złotych.

Źródło KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy...

Kobieta podejrzana o kradzież pieniędzy znajomym...

27 list.
Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych...

Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych...

26 list.
Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej...

Ukradł nagrobek z cmentarza. Zuchwały złodziej już w...

19 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama