Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zasłabnięcie kobiety na Młodych i brak wolnych karetek. W akcji śmigłowiec LPR

Zasłabnięcie kobiety na Młodych i brak wolnych karetek. W akcji śmigłowiec LPR
 

Na efekt nowych rozporzadzeń dotyczących funkcjonowania szpitala w Turku nie trzeba było długo czekać. Dzisiejszego (31 października) popołudnia do przypadku zasłabnięcia starszej kobiety wzywani byli strażacy oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Ostrowa Wielkopolskiego.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.00. Jak wynikało z informacji przekazanej przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, na Osiedlu Młodych w Turku w mieszkaniu uwięziona jest starsza kobieta. 83-latka najprawdopodobniej źle się poczuła i nie ma siły otworzyć drzwi. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowników z Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy do mieszkania weszli po uprzednim wyważeniu drzwi. Turkowianka na szczęście była przytomna. Kobieta wymagała specjalistycznej pomocy, ale na miejscu nie było żadnej karetki, dlatego dyspozytor z Konina zadysponował Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na szczęście stacjonujący w Ostrowie Wielkopolskim śmigłowiec do Turku przyleciał w niespełna pół godziny. Strażacy pomogli ratownikom przenieść kobietę do helikoptera, który przetransportował chorą do szpitala w Kaliszu.

reklama

Niestety zapowiedzi ratowników medycznych z Turku okazały się prawdziwe. W czasie, gdy oni karetką zawożą pacjentów do szpitali w Kole, Koninie czy Kaliszu, w Turku w tym czasie ktoś może potrzebować pomocy. Dziś na szczęście wszystko skończyło się dobrze, tylko trochę drożej, bo niewątpliwie transport chorego karetką jest tańszy niż helikopterem.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3
4
5

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama