wtorek 20 kwietnia 2021

Agnieszki, Amalii, Czecha

10°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda na kolejne dni »
reklama

Kolejna akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR. Tym razem z tragicznym finałem.

Kolejna akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca LPR. Tym razem z tragicznym finałem.
 

Przed godziną 15.00 do akcji ratunkowej w miejscowości Cisew (gmina Turek) z uwagi na barak wolnych karetek wezwano strażaków. Na pomoc mężczyźnie, który zasłabł zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rodzina zadzwoniła po pomoc do 55-letniego członka rodziny, u którego doszło do zatrzymania krążenia. Podobnie jak poprzednim razem, na miejscu nie było żadnej karetki pogotowia, dlatego dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego poprosił strażaków z PSP w Turku. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy ratowników. W tym samym czasie dyżurujący w CPR zadecydował o wezwaniu do mężczyzny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

reklama

Mimo długotrwałej i intensywnej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. W akcji ratunkowej brały udział PSP Turek, OSP Cisew oraz OSP Kowale Księże. 

To już drugi tego typu przypadek w ostatnim czasie, gdy na pomoc potrzebującym mieszkańcom Turku wzywani byli strażacy, z powodu wolnej karetki w Turku. W sobotę, 31 października, zespół ratowników LPRu zabrał do szpitala starszą mieszkankę Osiedla Młodych. W tym samym czasie na ulicy Południowej przytomność straciła kolejna kobieta i również wzywani byli strażacy. Wtedy karetka wreszcie dojechała, ale było już za późno.

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Pożar stolarni na Kochanowskiego. Nie ma osób...

Pożar stolarni na Kochanowskiego. Nie ma osób...

23 mrz.
Zasłabnięcie kobiety na Młodych i brak wolnych...

Zasłabnięcie kobiety na Młodych i brak wolnych...

31-10-2020
Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja...

Pożar w elektrowni. Spłonęła instalacja elektryczna

23-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama