sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych wychłodzeniem

Policja apeluje o wsparcie osób zagrożonych wychłodzeniem
 

Okres jesienno zimowy jest szczególnie trudnym czasem dla osób bezdomnych, samotnych czy w podeszłym wieku. Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

Apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji  o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do służb i instytucji, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany itp. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. 

reklama

Nasz reakcja może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Wystarczy odrobina życzliwości i pomocna dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł....

84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł. Policjanci...

14 st.
Policjanci z Turku i powiatu wyróżnieni...

Policjanci z Turku i powiatu wyróżnieni...

1 st.
Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki...

Wideo: Policja pilotowała transport dziewczynki...

23-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama