piątek 20 czerwca 2025

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Gminno-Parafialne Dożynki Janów-Głowy 2010

Gminno-Parafialne Dożynki Janów-Głowy 2010
 

Tegoroczne obchody Święta Plonów w gminie Brudzew odbyły sie w miejscowości Janów - 22 sierpnia br. w niedzielę.

Uroczystość rozpoczeła się już o godzinie 13.30 Mszą Świętą Dziękczynną w intencji rolników. Eucharystia koncelebrowana była przez Ks. Marka Daczkowskiego, Ks. Jacka Budę oraz Ks. Piotra Dykowskiego. W trakcie Liturgii Proboszcz Parafii Dobrów poświęcił wieńce i chleb z tegorocznych plonów. W Nabożeństwie uczestniczyła liczna grupa rolników a obecność Orkiestry Dętej OSP z Brudzewa dodatkowo podniosła rangę tej uroczystości.

reklama

Po odpawionej Homilii na scenę zaproszono Wójta Gminy Brudzew - Pana Cezarego Krasowskiego, gdzie tradycyjnie bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki otrzymał z rąk Starostów Dożynkowych - Pani Jadwigi Mendak i Pana Lecha Tokarskiego. Chleb został podzielony i rozdany wśród uczestników uroczystości. Z dużą wprawą pomagali w dzieleniu chleba Przewodniczący Rady Gminy Brudzew - Pan Piotr Kwieciński, Pani Maria Kujawa i Nina Kropidłowska a także Księża - Marek Daczkowski, Jacek Buda oraz Piotr Dykowski. Po dzieleniu chleba przyszedl czas na wystapienie Wójta. Gospodarz Gminy zwrócił się do rolników i ich rodzin z wyrazami szacunku dla trudu pracy oraz z życzeniami, by nikomu nie zabrakło chleba na domowym stole. Głos zabrał także Pan Piotr Kwieciński, który również przekazał rolnikom życzenia licznych i urodzajnych plonów na kolejne lata.

Po skończonych przemówieniach przeprowadzono konkurs wieńcowy. Komisja, w której skład weszli: Ks. Marek Daczkowski, Ks. Jacek Buda, Przewodniczący Rady Gminy i Starostowie Dożynkowi za najpiekniejszy wieniec uznali ten reprezentujący Janów-Głowy. Wyróżniony wieniec weźmie udział w Diecezjalno-Powiatowo-Miejsko-Gminnych Dożynkach w dniu 5 września br. w Przykonie. Dalszą częsć dożynek uświetniły występy artystyczne. Wspaniale dobrany repertuar i przyśpiewki w wykonaniu Delegacji z Cichowa, Chrząblic i dzieci ze Szkoły Podstawowej z Koźmina rozbawiły uczestniczących w obchodach Świeta Plonów mieszkańców gminy i przybyłych gości.

W uroczystości udział wzieli przedstawiciele delegacji wieńcowych i chlebowych z miejscowości: Bogdałów, Brudzew, Chrząblice, Cichów, Dąbrowa, Dobrów, Galew, Janiszew, Janów, Kolnica, Koźmin, Krwony, Kwiatków, Olimpia, Ruszków Pierwszy, Ruszków Drugi, Tarnowa.

Po zakończeniu obchodów Święta Rolników można było bawić się przy dzwiękach zespołu "FAKT". Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

reklama

Źródło: www.brudzew.pl

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Gminno-Parafialne Dożynki Janów-Głowy 2010
Podobne artykuły
Wideo: Katastrofa lotnicza pod Turkiem?...

Wideo: Katastrofa lotnicza pod Turkiem? Spokojnie to ćwiczenia służb...

18 czerw.
Groźny pożar na ulicy Inwestycyjnej w Turku....

Groźny pożar na ulicy Inwestycyjnej w Turku. W akcji gaśniczej osiem...

14 czerw.
Sprawdzili 38 adresów i zatrzymali sześciu...

Sprawdzili 38 adresów i zatrzymali sześciu mężczyzn. KPP Turek z...

12 czerw.
Chemiczne zagrożenie pod kontrolą. Strażacy...

Chemiczne zagrożenie pod kontrolą. Strażacy ćwiczyli na terenie...

12 czerw.
Teresa Wojciechowska z Wielopola nadal...

Teresa Wojciechowska z Wielopola nadal poszukiwana. Akcja służb trwa...

11 czerw.
Sukces młodych strażaków z powiatu...

Sukces młodych strażaków z powiatu tureckiego. MDP Chylin, Głuchów...

9 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama