środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Zatrzymano 8 praw jazdy za nadmierną prędkość na drogach powiatu

Zatrzymano 8 praw jazdy za nadmierną prędkość na drogach powiatu
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali uprawnienia 8 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci prowadzili kontrole wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu wyposażonego w wideo rejestrator.

W piątek, 4 grudnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działali na terenie gminy Dobra i Przykona. Tylko tego dnia zatrzymali aż 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 22-letni mężczyzna kierujący BMW w miejscowości Długa Wieś przekroczył prędkość o 59 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. W miejscowości Żeronice kierujący samochodem Mitsubishi przekroczył prędkość o 60 km/h.

reklama

Także w Żeronicach 19-letni mężczyzna kierujący Fordem Fiestą  przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. W tym samym miejscu 22-latek kierujący Oplem Vectrą przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h.

W miejscowości Strachocice 29-letni kierowca Audi A3 jechał z prędkością 103 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tego samego dnia w miej. Bądków Pierwszy 40-latek kierujący Skodą przekroczył prędkość o 52 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

W sobotę, 5 grudnia br. funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę  samochodu marki Peugeot, który na Al. Solidarności w Turku jechał z prędkością aż 126 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.  

reklama

W poniedziałek, 7 grudnia br. w miej. Miłkowice policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierowcę, który jechał z prędkością 102 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowana do warunków panujących na drodze niesie za sobą ryzyko m.in. utraty panowania nad pojazdem oraz wpływa na rodzaj i skalę doznanych w wypadku obrażeń. Apelujemy, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości i dostosowali ją do warunków panujących na drodze. W miejscach wymagających szczególnej ostrożności jak przejścia dla pieszych, przyjazdy dla rowerów czy skrzyżowania należy zdjąć nogę z gazu i zachować wzmożoną czujność.

Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Jeżeli kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy wskutek przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zostanie zatrzymany bez uprawnień, czas zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o...

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o oszustwo....

z wczoraj

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

24 wrz.
Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama