środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne oszustwa na wnuczka. Policja apeluje o ostrożność

Kolejne oszustwa na wnuczka. Policja apeluje o ostrożność
 

Informujemy, że w tym tygodniu doszło do dwóch nieudanych prób oszustwa na tzw. legendę. W okresie przedświątecznym oszuści nasilili swoje działania, dlatego przypominamy: policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im żadnych pieniędzy ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych. W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

We wtorek 8 grudnia br. do 65-letniej mieszkanki Turku zadzwoniła kobieta podająca się za wnuczkę i oświadczyła, że jeden z członków rodziny miał wypadek i potrzebują pieniędzy na kaucję. Po odpowiedzi, że nie będzie sama decydować o przekazaniu pieniędzy kobieta się rozłączyła i po chwili zadzwoniła kolejna kobieta podająca się za policjantkę. Ta osoba powtórzyła tą samą historię, którą mieszkanka Turku usłyszała wcześniej. Kobieta ponownie odpowiedziała, że nie zdecyduje się sama o przekazaniu pieniędzy. Po tej rozmowie nikt  więcej nie zadzwonił, a jak ustalono nikt z członków rodziny nie miał wypadku.

reklama

Do kolejnej próby oszustwa doszło w środę, 9 grudnia br. Do 92-letniej kobiety, zamieszkującej w Turku zadzwoniła kobieta podająca się za wnuczkę tłumacząc, że doszło do wypadku i jest możliwość, aby ktoś nie szedł do aresztu. Rozmówczyni nabrała podejrzeń i przerwała rozmowę, a następnie skontaktowała się ze swoją rodziną.

Historii związanych z oszustwami na wnuczka czy policjanta jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta. Ofiarami przestępstw na wnuczka czy policjanta są zazwyczaj osoby starsze. Dlatego ostrzegajmy bliskich czy samotnie mieszkających sąsiadów, by być może uchronić ich w przyszłości przed oszustami.

Jeżeli masz wrażenie, że ktoś próbuje Cię oszukać natychmiast powiadom o tym Policję. Zadzwoń do nas na bezpłatny numer alarmowy 112 i przekaż informacje o swoich podejrzeniach.

reklama

Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą Ci rozwiązać tę sytuację. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji nawet, jeżeli telefon od rzekomego wnuczka, nie był próbą oszustwa. Policjanci są po to, aby Cię chronić, nie bój się zwrócić do nas o pomoc. Znane są przypadki, kiedy osoby starsze podejrzewając, że mogą być ofiarą oszustwa, zawiadomiły Policję przed przekazaniem pieniędzy. Dzięki temu udało się zatrzymać takich oszustów i ich pomocników.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Kolejne oszustwa na wnuczka. Policja apeluje o ostrożność

Podobne artykuły

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o...

Wideo: Policja poszukuje podejrzanego o oszustwo....

z wczoraj

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

24 wrz.
Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To...

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie. To próba...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama