niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej na ul Milewskiego

Narkotyki znalezione podczas kontroli drogowej na ul Milewskiego
 

W sobotę 12 grudnia br. dzielnicowi z Turku w trakcie kontroli drogowej VW Golfa znaleźli u 24 i 26-latka narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia i usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za ich sprzedaż grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z KPP w Turku  w sobotę 12 grudnia br. w Turku na ul. Milewskiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 26 i 24 lat.  Nerwowe zachowanie osób podróżujących samochodem zwróciło uwagę funkcjonariuszy, dlatego zadecydowali o dokładnym sprowadzeniu osób i samochodu, którym jechali.

reklama

26-latek posiadał przy sobie ponad 48 gramów białego proszku oraz wagę elektroniczną, a badanie testerem  dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy. Przy drugim 24-letnim mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili niewielką  ilość białego proszku oraz suszu roślinnego. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

26-latek przy którym policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków usłyszał trzy zarzutów dotyczących posiadania, sprzedaży i użyczania narkotyków. Wobec tego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Turku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.  Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że 24-latek mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie dodatkowo kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie  znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

Patrole motocyklowe na drogach powiatu. Efekt?...

9 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

Kolejne terminy znakowania rowerów w KPP Turek

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama