środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Policjanci z Turku i powiatu wyróżnieni Kryształowymi Gwiazdami

Policjanci z Turku i powiatu wyróżnieni Kryształowymi Gwiazdami
 

W minionym 2020 roku Kryształowe Gwiazdy otrzymało kolejnych 46 policjantów i policjantek z całego województwa wielkopolskiego. Do laureatów dołączyli także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Aż sześciu policjantów z turkowskiej komendy oraz z kominsariatu w Dobrej zostało wyróżnionych.

Wśród laureatów znaleźli się st.asp.Kamil Kruszyński, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon z Wydziału ARuchu Drogowego,  mł.asp. Marzena Zimna i sierż.sztab. Karol Fryt dzielnicowi z Wydziału Prewencji oraz asp. Jerzy Denkowski dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dobrej.

reklama

„Kryształowa Gwiazda”  to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda wręczana  policjantom z Wielkopolski jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią często narażając siebie, ratowali ludzkie życie, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka.

Początek datuje na rok 2005, kiedy to ustanowiono ją jako wyróżnienie za postawę godną naśladowania. Najwyższe dobra człowieka nie mają swojej ceny, stąd kryształ oznaczający nieskazitelność, a jednocześnie kruchość stał się symbolem wpisanym w jej treść. Wyróżnienie powstało z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Kryształowa gwiazda przyznawana jest od 2005 roku i jest to wyróżnienie honorowe, nie wiążę się z żadnymi dodatkowymi nagrodami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  KPP w Turku st.asp.Kamil Kruszyński - Naczelnik Wydziału, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon patrolując DK72 w Tuliszkowie zauważyli kłęby czarnego dymu. Natychmiast skierowali się w to miejsce i dojechali do domu jednorodzinnego w miejscowości Zadworna, który trawił ogień. Na miejsce nie było żadnych służb ratowniczych, a sąsiad przekazał informację, ze w domu znajduje się schorowana kobieta, która nie porusza się o własnych siłach.  Aby dostać się do środka policjanci przestrzelili z broni służbowej okno. Bez chwili wahania weszli do budynku, zaczęli sprawdzać pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli kobietę, którą niezwłocznie wynieśli na zewnątrz. Kilka minut po wyniesieniu kobiety z domu nastąpił wybuch butli z gazem.

reklama

Dzielnicowi z Turku mł.asp. Marzena Zimna i sierż.sztab. Karol Fryt w kwietniu 2019r. na ul. Polnej w Turku wynieśli z pożaru mężczyznę. Funkcjonariuszy w trakcie pełnionej służby zauważyli wydobywający się dym z pomieszczenia. Natychmiast tam pobiegli i z pomieszczenia,  które trawił już ogień wynieśli osłabionego mężczyznę. Mundurowi poinformowali o zdarzeniu dyżurnego i przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego zaczęli gasić pożar.

Dzielnicowy asp. Jerzy Denkowski w lipcu 2020r. po wybuchu gazu w miejscowości Zagaj wraz z postronnymi osobami wszedł na teren zawalonego domu i wynieśli stamtąd nieprzytomnego mężczyznę, a następnie podjęli czynności ratownicze. Mężczyzna wyniesiony z zawalonego domu został przekazany ratownikom medycznym.

źródło: KPP Turek

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Policja i MOPS z pomocą dla bezdomnych

Policja i MOPS z pomocą dla bezdomnych

z wczoraj
Zatrzymane 4 prawa jazdy i 39 wykroczeń....

Zatrzymane 4 prawa jazdy i 39 wykroczeń. Policjanci...

18 st.
84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł....

84-latka z Turku oszukana na 67 tys. zł. Policjanci...

14 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama