poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek podsumowali rok 2020.

Awanse i gratulacje. Strażacy z PSP Turek podsumowali rok 2020.
 

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha powierzył kpt. Krzysztofowi Gruszczyńskiemu pełnienie obowiązków na stanowisku naczelnika Wydziału operacyjno- kontrolno-rozpoznawczego.

Wręczenie aktu powierzenia pełnienia obowiązków na stanowisku naczelnika wydziału miało miejsce w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Turku, w obecności kadry kierowniczej komendy oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Kpt. Krzysztof Gruszczyński po ukończeniu w 2014 r. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Turku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Następnie zajmował stanowiska specjalisty, zastępcy naczelnika Wydziału operacyjno- kontrolno-rozpoznawczego oraz pełnił obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Kpt. Krzysztof Gruszczyński ukończył ponadto studia magisterskie i podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i poważnym awariom oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

reklama

Ponadto mł. kpt. Błażej Walkowski otrzymał list gratulacyjny od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariusza Matczaka. W dniu 28 września 2020 roku w Turku przy ulicy Wyszyńskiego 14 doszło do wybuchu gazu propan-butan w budynku wielorodzinnym. mł. kpt Błażej Walkowski, będąc po służbie, w momencie wybuchu przejeżdżał samochodem osobowym w okolicy miejsca zdarzenia. Widząc skutki wybuchu, niezwłocznie podjął działania mające na celu udzielenie pomocy lokatorom budynku objętego wybuchem oraz po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej przekazał kierującemu działaniami ratowniczymi szczegółowe informacje na temat sytuacji na miejscu.

W drugiej części zbiórki Komendant Powiatowy PSP w Turku wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim i podoficerskim funkcjonariuszom tutejszej komendy, przyznane z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3

Podobne artykuły

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z...

Helikopter wezwany do użądlonego mężczyzny z Kaczek...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama